Головна Ранги і звання Характеристика зброї Про VAC Типи стрільби

Коротко

Valve Anti-Cheat (скорочено VAC) — розробка компанії Valve для запобігання використання гравцями чітів (нечесних прийомів гри) розроблена компанією Valve, як компонент платформи Steam.

Історія

Вперше VAC було випущено разом з Counter-Strike 1.4 у 2002-му році, після рішення Valve відмовитися від програми PunkBuster та розробити свою систему . Перша версія, VAC1, певний час була досить успішною, проте у березні-квітні 2004-го року оновлення припинилися, так як інженери Valve перейшли до розробки його наступника — VAC2.

Valve не надто жваво обговорює VAC, тому дуже мало відомо про принципи його роботи. Тим не менш, 17 листопада 2006-го року вони оголосили, що "нова технологія [VAC]" спіймала "більше 10,000" спроб шахраювання лише за попередній тиждень, що дало змогу оцінити масштаби протишахрайських операцій.

Станом на кінець 2011-го року, за оцінками неофіційних джерел, майже 1,5 мільйони облікових записів Steam заблоковано завдяки VAC.

Переваги

  • Повна інтеграція через Steam.
  • Затримка блокування не дає виробникам ПЗ для шахраювання точної і своєчасної інформації. Це призводить до скорочення поставок ПЗ такого штибу гравцям, які хочуть шахраювати граючи в мережі.

Недоліки

  • VAC не може виявляти зміни вмісту, наприклад, підробку кольору чи прозорості текстур, так як вони жодним чином не зачіпають програмний код. В рушії Source для запобігання цьому була створена можливість створити "чисті" сервери (sv_pure), в яких не дозволяються змінювати стандартний вміст.
  • Існує багато шляхів обійти захист VAC. Гравці відомої гри CS:GO отримують найбільше збитків через це.